El-service

Få tjekket, at alt er som det skal være

 

Få et autoriseret el-tjek

Som boligejer er der mange ting, der skal tages højde for. En af de ting er boligens el-installationer. Det er essentielt, at de er sikre og fungerer korrekt – især hvis du er i gang med et boligkøb eller salg. Hos NK El Service tilbyder vi omfattende el-service, foretaget af en af vores autoriserede elektrikere.

Det er vigtigt, at du vælger en autoriseret el-installatør til at foretage el-service i dit hjem. På den måde er du garanteret, at alle vigtige installationer tjekkes, samt at servicetjekket udføres korrekt.

Hos NK El Service er du garanteret professionel service, og en autoriseret elektriker med indgående viden om elektriske installationer. Vi har mange års erfaring i el-branchen, og vores kompetencer spænder bredt. Vores erfaring gør, at vi kan håndtere de fleste opgaver, og udføre dem effektivt.

Grundig el-service

Vi vil udføre en grundig gennemgang af dine el-installationer, der har til formål at klarlægge eventuelle fejl og mangler, og samtidig sikre effektiviteten og sikkerheden.

Med et el-service fra NK El Service vil vi besigtige din el-tavle og derudover foretage en gennemgang af:

 • Spots
 • Lavvolt
 • 230 V installationer
 • Synlige installationer ift. berøringsfare
 • Dimensionering af sikringsstørrelsen

Derudover vil vil foretage en stikprøvekontrol af diverse stikkontakter og lampeudtag i alle rum.

Vores el-service er designet til at sikre, at dine el-installationer fungerer problemfrit og sikkert. Efter endt service vil vi rådgive og vejlede dig om eventuelle behov for opgraderinger, og vejlede dig i dine muligheder for at energioptimere din bolig.

Modtag et uforpligtende tilbud

Du er velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for en professionelt El installatør.
Vores dedikeret team sidder klar til at hjælpe dig, på enten telefon eller mail.

4

Gode grunde til at vælge

NK el-service ApS

Vi sætter en ære i det vi gør, vi bestræber os altid på at gøre vores bedste for at yde dig den bedste service.

 • Kundetilfredshed

  Vi sætter en ære i at have glade og tilfredse kunder

 • Vi spænder bredt

  Vi kan løse alle el opgaver, både for private og erhverv

 • Grøn omstilling

  Vi har installeret over 1000 varmepumper siden 2020

 • Vi er stolt sponsor af ØFC

  Som en del af det lokale erhvervsliv, yder NK-ELSERVICE sin opbakning til idrætslivet i lokalområdet.